Beyrut'ta kalabalığa ateş açıldı: 6 ölü

Lübnan'da Hizbullah'ın çağrısıyla düzenlenen gösteride kalabalığın üzerine ateş açıldı. 6 kişi öldü. 7 kişi yaralandı. Beyrut'ta patlama sesleri de duyuldu. Lübnan Silahlı Kuvvetleri,  çatışmalarla ilgili 9 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Haberler - NTV Haber 14.10.2021 - 19:57

Beyrut'ta kalabalığa ateş açıldı: 6 ölü

Lübnan'da Hibullah'ın çağrısı üzerinebaşkent Beyrut'taki adelet sarayının önünde bir protesto düzenlendi. Gösteri alanına gitmekte olan protestoculara yol üzerinde ateş açıldı. 6 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.

Hizbullah, protestoculara apartmanların çatılarından silahlı kişiler tarafından ateş açıldığını duyurdu ve taraftarlarına itidal çağrısı yaptı.

Öte yandan, gösterinin Beyrut'ta geçen yıl 215 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamayla ilgili davanın hakiminin görevden alınması talebiyle düzenlenmesi planlanıyordu.

Lübnan Başbakanlığı'ndan yayımlanan genelgede,  yaşanan olaylarda hayatını kaybedenler için 15 Ekim Cuma günü yas ilan edildi.

Genelgede, ülke genelindeki tüm kamu kurumlarının kapalı olacağı kaydedildi.

9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Lübnan Silahlı Kuvvetleri, çatışmalarla ilgili 9 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Lübnan ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Beyrut'ta bazı vatandaşların ölmesi ve yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı çatışmalardan sonra ateş açanları yakalamak üzere baskınlar düzenlendiği belirtildi.

LA PALMA ADASINDA KÜL TEPELERİ OLUŞTU

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...