NTV

Biden'dan Netanyahu'ya: Erdoğan, İsrail'le anlaşmak istiyor

DHA

Dünya

İsrail basınında, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in Netanyahu'ya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara - Tel Aviv krizini en kısa zamanda bitirmek istediğini söylediği yazıldı.

Ortadoğu temasları çerçevesinde İsrail'de bulunan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'ya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail'le mümkün olan en kısa zamanda anlaşmaya varmak istediğini söyledi.

İsrail'in Haaretz gazetesinin İsrail Dışişleri yetkililerine dayandırdığı haberine göre, Biden, Netanyahu'ya Erdoğan'ın Ankara ile Tel Aviv arasındaki krizi en kısa zamanda bitirmek istediğini söyledi.

Biden, Netanyahu'ya ayrıca, arabuluculuk yapmaya ya da iki ülke arasındaki anlaşmazlığın çözümü için her türlü adımı atmaya hazır olduğunu kaydetti.

Haaretz gazetesine göre Netanyahu da, Biden'ın sözlerine karşılık, iki ülke temsilcilerinin sürekli temas halinde olduğunu ancak henüz bir uzlaşmaya varılamadığını belirtti.

İsrail'in bir anlaşmaya varma niyetiyle müzakere masasında olduğunu söyleyen Netanyahu, "Ancak bazı kırmızı çizgilerimiz" var diye konuştu.

ETİKETLER