Bin 900 uçuşa 'kar' engeli

ABD'nin kuzey kesimleri kar fırtınasının etkisi altına girdi. Etkisini artırması beklenen fırtına nedeniyle şu ana kadar bin 900 uçuş iptal edildi.

03.01.2014 - 00:57

Bin 900 uçuşa 'kar' engeli

ABD'de nüfusunun üçte birinin yaşadığı kuzey kesimlerinde başlayan kar fırtınası ve soğuk hava sisteminin, gelecek hafta ortasına kadar süreceği belirtildi.

Yeni yılın ilk soğuk hava sistemi nedeniyle ABD'de kar fırtınası alarmı verildi. Soğuk hava dalgasının 22 eyaleti etkilemesi bekleniyor. Gelecek hafta ortasına kadar sürecek kar fırtınası ve soğuk hava sistemi, ülkenin özellikle kuzey kesimlerini etkisi altına almaya başladı.

Olumsuz hava koşulları öncelikle hava taşımacılığında aksamalara yol açtı. Kar fırtınasının başlamasıyla ülke genelinde bin 900'den fazla uçuş iptal edildi.

Birçok hava yolu şirketi de uçuş güzergahlarında değişiklik yapmak zorunda kaldı. Kar fırtınası, elektrik kesintilerine ve çok sayıda trafik kazasına neden oldu.

ETKİSİNİ ARTIRACAK
Mevsim normallerinin üzerinde kar yağışı görülen birçok metropol kentte günlük hayat olumsuz etkilenmeye başladı. Akşam saatlerinden itibaren etkisini artırması beklenen fırtına nedeniyle birçok okul ve iş yerinde yılbaşı tatili uzatıldı.

Kar temizleme ekiplerine takviyeler yapılan bazı eyaletlerde önleyici park yasakları yayınlandı. Tehdit altında bulunan kentlerde, olası olumsuz durumlara karşı barınaklarda tedbirler alındı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...