'Bir-iki çocuk milleti yok eder'

İran lideri Ahmedinejad, "Bir ya da iki çocuk yeterli sloganı, bir milletin varlığını sürdürmesi değil, onun yok oluşu demektir" dedi.

Anadolu Ajansı 29.12.2010 - 11:29

'Bir-iki çocuk milleti yok eder'

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, "bir ya da iki çocuğun yeterli olacağı" düşüncesinin bir milletin yok oluşu anlamına geldiğini belirtti.

Devlet televizyonunun haberine göre, Ahmedinejad, çocuk sayısı ve aile kurumunun önemine ilişkin yaptığı açıklamada, "Bir ya da iki çocuk yeterli sloganı, bir milletin varlığını sürdürmesi değil, onun yok oluşu demektir" ifadesini kullandı.

Birçok bilimadamı ve seçkin insanın çok çocuklu aileden geldiğini anlatan Ahmedinejad, kalabalık ailede çocukların yeteneklerini geliştirme imkanı bulduklarını kaydetti.

"Çok çocuğun eğitilip terbiye edilemeyeceği" düşüncesini doğru bulmadıklarını belirten Ahmedinejad, ''Ailenin en önemli görevi gelecek nesli terbiye etmektir'' açıklamasında bulundu.

"Aileler beş ya da altı çocuk sahibi olsun demiyoruz" ifadesini kullanan Ahmedinejad, çocuk sayısında İslami ve milli değerlerin dikkate alınmasını istedi.

Ahmedinejad, adalet isteyen ve birbirine karşı dostluk duyguları besleyen bir toplum istediklerini belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...