Bir kadın, iki torun ve 500 tavşan

Kanada'da polis, komşuların şikayeti üzerine, daha önce 200 tavşan çıkarılan bir kadınla iki torunun yaşadığı lüks bir villaya gitti ve bu kez de 500 tavşanla karşılaştı.

Anadolu Ajansı 01.04.2010 - 01:42

Kanada'nın Edmonton kentinde bir evden, çevre sakinlerinin şikayeti üzerine 500 tavşan çıkarıldı.

Alberta eyaletinin başkenti Edmonton'ın lüks semtlerinden Haliburton'da, değeri 500 bin Kanada Doları (751 bin TL) olan villaya gelen şehir sağlık ekipleri, hayvan dışkıları, tüyler, tavşanların açtıkları delikler ve kemirilmiş eşyalarla karşılaştı.

Polis ve sağlık ekipleri, tavşanların kemirdiği elektrik kablolarının her an bir yangına neden olabileceğini belirttiler.

Komşularından şikayetçi olan semt sakinleri, tavşanların bahçelerindeki ağaçları ve ekili alanları tahrip ettiklerini belirterek, "En kötüsü, artık kokudan duramaz olmuştuk" dediler.

Dışarıdan bakıldığına son derece bakımlı ve lüks görünen villada yaşayan isimleri açıklanmayan yaşlı kadın ve iki torununa, evi en kısa zamanda yaşam standartlarına uygun hale getirme ve komşuların zararlarını tazmin etme cezası verildi.

İsmi açıklanmayan yaşlı kadının, halen Edmonton Adliyesi'nde devam eden aynı konulu bir başka davasının daha bulunduğu öğrenildi.

Villadan çıkarılan 500 tavşan, Edmonton Hayvanları Koruma Topluluğu'na teslim edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...