NTV

Bir yazar daha Charlie Hebdo'yı terk ediyor

Anadolu Ajansı

Dünya

Fransa'nın dünyaca ünlü mizah dergisi Charlie Hebdo çalışanları arasında yaprak dökümü sürüyor.

İlişkili Haberler

"Bir daha Hz. Muhammed'i tasvir eden karikatürler çizmeyeceğini" açıklayan daha sonra dergiden ayrılma kararı veren "Luz" ismiyle bilinen çizer Renald Luzier'in ardından, yazar Patrick Pelloux de Charlie Hebdo'yu bırakacağını belirtti.

Fransa'da yayın yapan öğrenci radyosuna konuşan Pelloux, "Artık Charlie Hebdo için yazmaya son vereceğim, çünkü benim için artık bir şeyler bitti, ruhum her zaman Charlie Hebdo ile birlikte olacak ancak bazen hayatta bir sayfayı çevirmek gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Hz. Muhammed'i tasvir eden bazı karikatürler yayımlamasının ardından Charlie Hebdo dergisine düzenlenen terör saldırısında derginin bazı ünlü çizerleri öldürülmüştü.

Paris'te 7 Ocak'ta Charlie Hebdo dergisine saldırıyla başlayan ve 3 gün devam eden 3 ayrı terör saldırısında toplam 17 kişi hayatını kaybetmiş, polis operasyonlarında 3 saldırgan ölü ele geçirilmişti.

Charlie Hebdo, geçen haftaki sayısında da Bodrum'da kıyıya vuran üç yaşındaki Suriyeli çocuk Aylan Kurdi ve Avrupa'ya giden sığınmacılara ilişkin tepki çeken karikatürler yayımlamıştı.

ETİKETLER