'Bizim oynadığımız film bu değildi'

İslam karşıtı ve Hz. Muhammed'e hakaret içeren "Innocence of Muslims" (Müslümanların Masumiyeti) adlı filmin yönetmeni ve finansmanıyla ilgili muamma devam ediyor. Oyuncular ise, yönetmenin kendilerini aldattığını belirterek, "Oynadığımız film bu değildi" diyor.

13.09.2012 - 12:36

'Bizim oynadığımız film bu değildi'

Libya'nın Bingazi kentinde ABD Büyükelçisi Christopher Stevens ve 3 ABD'li diplomatın öldürülmesine, ayrıca Mısır, Tunus ve Yemen'de gösterilere neden olan "Müslümanların Masumiyeti" adlı filmin arkasında kimlerin olduğu sorusu gizemini koruyor.

Filmi yönettiği ileri sürülen ABD'li Kıpti Hristiyan Nakoula Basseley Nakoula, uluslararası haber ajansı AP'ye telefonla yaptığı açıklamada iddiaları reddetti. AP'nin ABD'nin Los Angeles kentinde ulaştığı Nakoula, "Filmin yönetmeni ben değilim" dedi.

Kıpti Hristiyan olduğunu söyleyen 55 yaşındaki Nakoula, filmde, Kıpti Hristiyanların endişelerinin dile getirildiğini savundu. 

İslam dünyasını ayağa kaldıran "Müslümanların Masumiyeti" filmini Sam Bacile adlı bir kişinin yönettiği iddia edildi. Ancak filmi yöneten kişinin gerçek kimliğini gizlediği ve "Sam Bacile" takma adını kullandığı da iddialar arasında.

'ALDATILDIK'
"Müslümanların Masumiyeti" filminin kim tarafından yönetildiği gizemini korurken, yönetmene bir eleştiri de filmde rol alan oyunculardan geldi. Yazılı bir açıklama yapan film oyuncuları, "Çöl Savaşçıları" ismiyle çekilen filmin isminin daha sonra yönetmen ve yapımcı tarafından değiştirildiğini ve oynadıkları görüntüler üzerine dublaj yapıldığını savundu.

"Senaryoda yer alan yalan ifadelerden ötürü şaşkınlık duyduklarını" belirten oyuncular, filmin yayınlanmasından sonra meydana gelen olaylardan dolayı üzgün olduklarını açıkladı.

'TÜRK OYUNCU VAR' İDDİASI
Tartışmalı filmde rol alan en önemli 15 oyuncunun da Suriye, Irak, Türkiye, Pakistan, İran ve Mısır'daki Kıpti Hristiyanlar arasından seçildiği  de iddia edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...