Almanya'nın en zengin kadınıyla girdiği ilişkiyi gizlice kaydeden ve bu video kasetler karşılığında milyonlarca Euro isteyerek şantaj yapan İsviçreli jigolo 6 yıl hapse mahkum edildi.

Münih kentinde görülen davada, İsviçreli Helg Sgarbi (44), BMW'nin varisi Susanne Klatten (46) ile 2007 Temmuzunda Avusturya'nın Innsbruck kentinde tanıştığını ve kendisiyle ilişkiye girdiğini itiraf etti.

Sgarbi, Klatten'i, kendi yaptığı trafik kazasında felç olan bir genç kızın tedavisi için nakit 7 milyon Euro vermeye ikna ettiğini de söyledi.

Mahkeme, bunun üzerine Sgarbi'yi, evli olan Klatten'i kendisine daha fazla para ödemediği takdirde elindeki video kasetlerini basına vermekle tehdit etmekten suçlu buldu ve 6 yıl hapis cezasına karar verdi.

Klatten'in katılmadığı duruşmada Sgarbi, üzgün olduğunu belirtti ve özür diledi.

Sgarbi'nin avukatı Egon Gries da, müvekkilinin aldığı paraları nerede kullandığına ya da başka birinin kendisine yardım edip etmediğine dair hiçbir soruyu yanıtlamayacağını bildirdi.

Savcılık dosyasına göre Sgarbi, Klatten'den boşanmasını ve yatırım için kendisine 290 milyon dolar Euro daha vermesini istedi. Klatten'in bu isteklerini reddetmesi üzerine Sgarbi, elinde video kasetlerinin bulunduğunu söyledi. Sgarbi, kasetleri basına ve ailesine vermemesi karşılığında Klatten'den 49 milyon Euro istedi. Klatten, bunun üzerine 2007 Ocak ayında polise ihbarda bulundu.

Susanne Klatten'a şantaj yapan İsviçreli Helg Sgabi
Susanne Klatten'a şantaj yapan İsviçreli Helg Sgabi

Klatten'in şikayeti üzerine Sgarbi Avusturya'da tutuklandı.

Forbes dergisinin geçen yıl dünyanın en zengin 68. kişisi ilan ettiği Klatten'in, Sgarbi'nin tek kurbanı olmadığını belirten savcılık, İsviçreli jigolonun aynı yolla 3 kadına daha şantaj yaptığını açıkladı. Sgarbi'nin kimliği açıklanmayan diğer 3 kadından da şantaj yoluyla 2,4 milyon Euro para aldığı belirtildi.

Kişisel servetinin 7,58 milyar Euro civarında olduğu tahmin edilen Klatten'in, polise şikayette bulunan tek mağdur olduğunu belirten savcılık, 3 çocuk annesi Katten'i cesaretinden dolayı tebrik etti.