'Boko Haram' Noel'de katliam yaptı

Nijerya'da başkent Abuja'nın dışında Noel için toplanılan kiliseye bombalı saldırı düzenleyen İslamcı örgüt Boko Haram 25 kişinin ölümüne neden oldu. İslamcı örgüt Jos kentinde de iki kiliseyi hedef aldı.

Haberler 25.12.2011 - 15:18

'Boko Haram' Noel'de katliam yaptı

Ulusal Acil Durumlar Dairesi'nden Slaku Luguard, "Aziz Teresa Kilisesi"ne düzenlenen bombalı saldırıda en az 25 kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi. Luguard, saldırıda yaralananların sayısının ise henüz tespit edilmediğini belirtti.

Abuja'da Aziz Rahibe Teresa Kilisesi'ne düzenlenen saldırının ardından Jos kentindeki bir kilise de bombalı saldırıya hedef olmuştu.

JOS KENTİNDE İKİ KİLİSEYE SALDIRI
Nijerya'da başkent Abuja ve Jos kentlerindeki bombalı saldırıların ardından kuzeydoğudaki Damaturu kentinde de 5 bombalı saldırıda bulunuldu.

Yobe eyaletinin polisi, eyaletin başkenti Damaturu'da öğle saatinde beş patlama olduğunu bildirirken, konuyla ilgili ayrıntılı bilgi verilmedi.

BOKO HARAM SALDIRIYI ÜSTLENDİ
Damaturu ve çevresindeki kasabalar, hafta başından bu yana Boko Haram örgütüyle güvenlik güçleri arasındaki çatışmalara sahne oluyordu. Boko Haram örgütü, başkent Abuja ve Jos kentlerinde kiliselere düzenlenen saldırıların sorumluluğunu üstlendi.

Örgütün Abül Kada takma isimli sözcüsü, Daily Trust gazetesiyle yaptığı söyleşide, saldırıların sorumluluğunu üstlendiklerini açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...