Kıbrıs'ta Rum subayın cinayetleri araştırılıyor

Kıbrıs Rum yönetiminde Rum subay Nikos Metaksas'ın ifadeleri doğrultusunda bir madendeki gölde yapılan aramalarda dalgıçlar valiz içerisinde bir kadın cesedi buldu. Metaksas'ın ifadesinde belirttiği bir kız çocuğunu arama çalışmaları devam ediyor.

Haberler 29.04.2019 - 10:52 | Son Güncelleme : 29.04.2019 - 11:58

Kıbrıs'ta Rum subayın cinayetleri araştırılıyor

Kıbrıs Rum yönetiminde subay Nikos Metaksas’ın öldürdüğü kişilerin bulunmasına yönelik geniş çaplı arama sürüyor.

Rum milli muhafız ordusu subayı Metaksas son olarak ifadesinde 3 kurbanını bavullara koyarak Mitreso madenindeki Kırmızı Göl'e attığını söylemişti.

Rum polisi 35 yaşındaki Metaksas'ın ifadelerinden yola çıkarak Lefkoşa'nın batısındaki gölde arama çalışmaları başlattı.

Su altı kameralarıyla inceleme yapan dalgıçlar, beton bloğa bağlanarak göle atılmış bir bavul tespit etti.

Gölden çıkarılan bavulun içerisinde bir kadın cesedi bulundu.

Kıbrıs cinayet soruşturma birimi öldürülen kadının kimliğinin tespit edilmesi için çalışma başlattı.

Yetkililer gölde yapılan çalışmalarda ikinci bavulun da yerini tespit ettiklerini ancak bavulu çıkarmak için acele etmeyeceklerini söyledi. Üçüncü bavulu arama çalışmalarının devam ettiği açıklandı.

Seri cinayetler soruşturması, Rum polisinin 14 Nisan'da Filipinli bir kadının cesedini Kırmızı Göl'ün yakınındaki maden kuyusunda bulmasıyla başladı.

Gözaltına alınan Metaksas, sorgusunda 5 kadın ve 2 kız çocuğunu öldürdüğünü itiraf etti.

Rum yetkililer geçtiğimiz günlerde Metaksas'in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne de geçtiğini ve burada da cinayet işlemiş olabileceğini bildirmişti. Kuzey Kıbrıs polisinden bilgi talep ederek ortak komisyon önerisinde bulunmuştu.

Sayfa Yükleniyor...