'Breivik'in 'terör örgüt'ü uydurma

Norveç'te geçtiğimiz yıl iki saldırıyla 77 kişiyi öldüren Anders Behring Breivik'in arkasında bir terör örgütü bulunamadı. Norveç polisi, Breivik'in "Knights Templar" adlı örgütün uydurma olduğunu açıkladı.

26.03.2012 - 12:18

'Breivik'in 'terör örgüt'ü uydurma

Saldırılarla ilgili ön soruşturmayı yürüten Norveçli Polis müdürü Pol Fredrik Hjort Kraby, Norveç Haber Ajansı NRK'ya yaptığı açıklamada, Breivik'in manifestosunda bahsettiği "Knights Templar"ın bir terör örgütü olmadığını, bunun uydurma olduğunu söyledi.

Soruşturma sırasında "Knights Templar" adlı Breivik'in kurduğu bilinen örgüt hakkında terör bağlantısına rastlanılamadığını belirten polis müdürü Kraby, sanığın manifestosunda örgütün iki ayrı hücresinin daha bulunduğu ve 2002 yılında ilk gizli toplantısını gerçekleştirdiğini söylediğini ifade etti.

'BAŞKA ÜLKE BAĞLANTISI YOK'
Polis ayrıca "Knights Templar"ın İngiltere veya diğer ülkelerle bağlantısı olduğuna dair bir bilgiye ulaşamadıklarını da vurguladı.

Norveçli polis müdürü Kraby, 77 kişinin katili Breivik'in "Knights Templar" adını verdiği örgütle halk üzerinde tehdit oluşturarak, dehşet ve korku yaratmak istediği söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...