Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro corona virüs testi yaptıracak

Yüksek ateş ve yorgunluk gibi belirtiler üzerine akciğer filmi çektiren Bolsonaro, "Bir problem yok, akciğerlerim temiz. Şimdi corona virüs testi yaptıracağım, şu an her şey yolunda" dedi.

Anadolu Ajansı 07.07.2020 - 03:17

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro corona virüs testi yaptıracak

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun, yeni tip corona virüs belirtileri göstermesi üzerine yeniden test yaptıracağı açıklandı.

Brezilya basınında çıkan haberde, yüksek ateş ve yorgunluk gibi corona virüs belirtileri gösteren Bolsonaro'nun akciğer filmi çektirdiği ve corona virüs testi yaptıracağı bildirildi.

Jair Bolsonaro, resmi devlet başkanlığı konutu Alvorada Sarayı önünde yaptığı açıklamada, "Hastaneden geliyorum, akciğer filmi çektirdim. Bir problem yok, akciğerlerim temiz. Şimdi corona virüs testi yaptıracağım, şu an her şey yolunda" dedi.

Ayrıca, Bolsonaro'nun bu haftaki programından 3 etkinliği iptal ettiği de belirtildi.

Devlet Başkanı Bolsonaro, mart ayında da corona virüs testi yaptırmış ve sonucu negatif çıkmıştı.

Jair Bolsonaro, ülkesinde salgının baş göstermesinden bu yana maske kullanmadan birçok kez partisinin düzenlediği gösterilere katılmış ve çeşitli işletmeleri ziyaret etmişti.

Salgının başlarında corona virüsü "küçük bir grip" olarak niteleyen 65 yaşındaki Bolsonaro, virüs karşısında yeterli önlem almadığı gerekçesiyle sıkça eleştirilmişti. Ayrıca salgın nedeniyle zor günler geçiren ülkede, bir ayda 2 kez sağlık bakanı değiştirilmişti.

Dünyada ABD'nin ardından salgından en çok etkilenen 211 milyon nüfuslu Brezilya'da, bugüne kadar 65 bin 487 kişinin ölümüne neden olan corona virüs, 1 milyon 623 bin 284 kişide görüldü.

BOLSONARO DESTEKÇİLERİNE MASKESİZ SARILDI

Sayfa Yükleniyor...