Bronz kadınlar hapse girecek

Tahran polis şefi yolda manken gibi yürüyen bronz kadınları tutuklayacaklarını açıkladı.

Haberler 29.04.2010 - 11:25

Bronz kadınlar hapse girecek

Tahran Polis Şefi Hüseyin Sacidinya, İslami kıyafet yönetmeliğini uygulamak amacıyla yolda manken gibi yürüyen ve güneş yanığı olan kadınların tutuklanacağını açıkladı

Kadınların İslam hukukunu çiğnediklerini söyleyen Sacidinya, “Halk bizden, terbiyesiz davranışlar gösteren, İslami değerlerimize karşı gelen kadınlar ve erkekler gördüğümüz takdirde katı ve hızlı davranmamızı bekliyor. Tahran’ın kuzeyinde bazı bölgelerde güneşten yanmış kadınlar ve manken gibi yürüyen genç kızlar görüyoruz. Bu durumu tolere etmeyeceğiz. Bu şekilde davrananları ilk seferde uyaracağız, daha sonra tutuklayıp hapse atacağız.” dedi.

İran’ın ünlü din adamlarından Kazım Sadıgi de, ülkede yaşanan depremlerin sebebinin açık saçık giyinen kadınlar olduğunu öne sürmüştü.

İslami kıyafet kurallarına uymayıp iyi örtünmeyen kadınların gençleri yozlaştırdığını ileri süren Hüccetülislam Sadıgi, 'Çok sayıda kadın mütevazı bir şekilde giyinmiyor. Bu da genç erkeklerin kötü yola sapmasına, ayartılmalarına ve toplumda zinanın artmasına neden oluyor. Bunun sonucunda depremler artıyor' demişti.

Sayfa Yükleniyor...