Ünlü İngiliz yazar J.K. Rowling, “The Casual Vacancy” adlı kitabında, bir İngiliz kasabasında yapılan yerel seçimlerin ekseninde gelişen olayları anlatıyor.

Kitabında yoksulluk ve uyuşturucu kullanımı gibi konuları da işleyen yazar bu eserinde yetişkin okurlara ulaşmayı amaçladığını söyledi.

"Harry Potter" serisinin kendisini özgürleştirdiğini belirten İngiliz yazar Rowling yeni kitabıyla ilgili, "Ben bu kitabı yazmaya kendimi kanıtlamalıyım diyerek başlamadım. Bunu kibirle söylediğim anlaşılmasın. Artık yazacaksam tek bir nedeni var: Kendim için yazacağım. Söylemek istediğim şeyler var ve onları söylemek istiyorum" dedi.

Rowling’in ilk Harry Potter serisi kitabı olan 1997 yayım tarihli “Harry Potter ve Felsefe Taşı” kitabının çocuk okurları artık birer genç birey. İngiliz yazarın yeni kitabının, "Harry Potter" serisiyle büyüyen sadık çocuk okurlar tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Yeni kitabında kullandığı dilin çocuk okurlar için uygun olmadığını açıkça dile getiren Rowling, ebeveynlerin bu konuda hassas olmaları gerektiğini söyledi.