Bu sahne İspanyolları kızdırdı

Şampiyonlar Ligi çeyrek final maçında İspanyol takımı Malaga ile karşılaşan Dortmund'un milli futbolcusu Mario Götze'nin antreman sırasında sahada tuvaletini yapması tepkiyle karşılandı.

Haberler 04.04.2013 - 12:46

Bu sahne İspanyolları kızdırdı

Şampiyonlar Ligi çeyrek final maçında İspanyol takımı Malaga ile Alman futbol takımı Dortmund karşılaşmasında maç sonucundan çok, Almanların milli futbolcusu Mario Götze'nin bir hareketi konuşuldu.

Malaga ile yapacağı maç öncesi antremana çıkan Dortmundlu yıldız futbolcu Mario Götze, sahada reklam panolarının arkasına giderek tuvaletini yaptı. Götze'nin bu fotoğrafının İspanyol basınında yayınlanmasını fırsat bilen Malagalı taraftarlar, "işeyen domuz" pankartları açtı.

Mario Götze ise, tuvaletini sahaya yapmadığını iddia etti. Götze, top almak için reklam panolarının arkasına gittiğini bu sırada bağı çözülen ayakabısını bağlarken böyle bir görüntü oluştuğunu söyledi.

Almanya'da 2009 yılında benzer bir olay daha yaşanmıştı. Şampiyonlar Ligi maçında Stuttgart'ın Unirea Urziceni takımını 3-1 yendiği maçta, Alman kaleci Jens Lehmann maç sırasında tuvaletini  yapmak için reklam panolarının arkasına koşmuştu.

Lehmann'ın bu hareketini televizyonda değerlendiren Almanların efsane futbolcusu Franz Beckenbauer, "Lehmann çok rahatladı" demişti.

Sayfa Yükleniyor...