NTV

"Bücür"ün memleketinde gökten ceset yağdı

ntv.com.tr

Dünya
Cesetlerden birinin düştüğü çatıda çarpma nedeniyle hasar meydana geldi.

Meksikalı uyuşturucu taciri El Chapo'nun (Bücür), memleketi Sinaloa'da uçaktan üç ceset atıldı. Uyuşturucu kartelleri tarafından atıldığı sanılan cesetlerden biri hastanenin çatısına, diğerleri kent dışına düştü.

İlişkili Haberler

Meksika'nın Sinaloa kentinde gökten ceset düştü. Görgü tanıkları hastanenin çatısına düşen cesedin gökyüzündeki bir uçaktan bırakıldığını iddia etti. Yerel medya iki ayrı bedenin de şehir dışında bir bölgeye düştüğünü belirtti.

Yetkililer, bölgenin bir tarım alanı olması nedeniyle uçakların ilaçlama yapmak için sürekli alçaktan uçuşlar yaptığını bu nedenle hava aracının tespitinin zor olduğunu belirtti. Ayrıca hayatını kaybeden kişilerin uçaktan atıldıkları sırada ölü olup olmadıkları da bilinmiyor. 

Uyuşturucu savaşlarının yoğun yaşandığı Sinaloa'da cesetlerin uyuşturucu tacirleri tarafından bırakıldığı tahmin ediliyor. Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquin "Chapo" Guzman ya da bilinen adıyla El Chapo'nun (Bücür) 2016 yılında yakalanmasından sonra bölgedeki paylaşım mücadelesinin arttığı belirtildi. El Chapo, Sinaloa uyuşturucu kartelinin liderliğini yapıyordu. Chapo yakalandıktan sonra ABD'ye iade edildi. 

ETİKETLER