Bugün seçim olsa Obama kaybeder!

ABD'de yapılan bir araştırma, Obama'dan hoşnutsuz olanların ve Kasım'da yapılacak ara seçimlerde Demokratlara oy vereceklerin oranını ortaya koydu.

Haberler - Anadolu Ajansı 24.08.2010 - 22:26

Bugün seçim olsa Obama kaybeder!

ABD'de yapılan kamuoyu yoklamasında, Amerikalıların yarısından çoğunun Başkan Barack Obama yönetiminden hoşnutsuz olduğu belirlendi.

Reuters/Ipsos'un araştırmasında, Obama'dan hoşnutsuz olanların oranının yüzde 52'ye çıktığı, halkın yüzde 45'ininse başkanın performansını onayladıkları ortaya çıktı.

Ekonomiyle ilgili olarak da, araştırmaya katılan Amerikalıların yüzde 72'si işsizlikten çok kaygı duyduğunu söylerken, yüzde 67'si hükümet harcamalarından endişe duyduğunu belirtti. Amerikalıların yüzde 62'si de ülkenin yanlış yönde gittiğini düşündüğünü söyledi.

Araştırma, kayıtlı seçmenlerin yüzde 46'sının kasımda yapılacak ara seçimlerde Cumhuriyetçilere, yüzde 45'inin ise Demokratlara oy vermeyi düşündüğünü ortaya koydu.
ABD Başkanı Barack Obama ve ailesinin tatilini geçirdiği bölgede kötü hava koşulları yüzünden dışarı çıkamadığı, ama Tabu ve Scrabble oynayarak 'çok eğlendiği' açıklandı.

Beyaz Saray sözcü yardımcısı Bill Burton, Obamaların tatilini geçirdiği Martha's Vineyard'ın yağmurlu ve rüzgarlı olduğunu, bununla birlikte kötü havanın morallerini bozmadığını aile oyunları oynayarak, çok eğlendiklerini söyledi.

Başkan Obama'nın kelime oyununda danışmanı Valerie Jarrett'i yendiğini de anlatan sözcü, Obamaların ailece film seyrettiklerini, kitap okuduklarını ve birlikte zaman geçirdiklerini belirtti.

Sayfa Yükleniyor...