'Büyük Savaş'ta on binler ölecek'

Ukrayna Savunma Bakanı Geletey, Rusya'nın kendilerine karşı "büyük bir savaş" başlattığını ve on binlerce insanın öleceği uyarısında bulundu.

Haberler 02.09.2014 - 15:19

'Büyük Savaş'ta on binler ölecek'

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından açıklama yapan Ukrayna Savunma Bakanı Valeriy Geletev, "İkinci Savaş'ından bu yana görmediğimiz kadar büyük bir savaş kapımıza dayandı. Bu büyük savaşta on binlerce insan ölebilir" dedi.

Ukrayna Savunma Bakanı Geletey bu savaşta yüzlerce değil onbinlerce kişinin yaşamını yitireceğini iddia etti. Geletey, Ukrayna ordusunun Luhans Havaalanı'ndan çekilmesini de eleştirdi.

'RUSYA'YA KARŞI SAVUNMA YAPACAĞIZ'
Ülkenin doğusunda yaşanan olaylarla ilgili de bilgi veren Bakan Geletey, Ukrayna'nın doğusunda yürütülen terörle mücadele operasyonunun artık sona erdiğini, bundan sonra Rusya'ya karşı savunma yapmak zorunda olduklarını söyledi.

Rusya'ya karşı savunma hattı oluşturmaları gerektiğini vurgulayan Geletey, ayrılıkçıların işgal ettikleri toprakların yanı sıra diğer bölgelere de ilerlemesinin engellenmesi için gerekli önlemlerin alınacağını vurguladı.

'İSTERSEM İKİ HAFTADA ALIRIM'
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ise, istemesi halinde Ukrayna'nın başkenti Kiev'i iki hafta içinde alabileceğini söylediği ileri sürüldü.

Putin'in Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso'ya, "İstersem Kiev'i iki haftada alırım" dediği iddia edildi. Habere Moskova'dan yalanlama değil, düzeltme geldi.

Kremlin konuşma sırasında geçen cümlelere farklı anlamlar yüklenmemesi gerektiğini belirtti.

Sayfa Yükleniyor...