Castro  NATO'yu mafyaya benzetti

Küba'nın efsanevi lideri Fidel Castro NATO'nun askeri bir mafya olduğunu söyledi.

26.11.2010 - 17:50

Küba'nın efsanevi lideri Fidel Castro, NATO'nun askeri bir mafya olduğunu söyleyerek örgütün Afganistan'da bir soykırım gerçekleştirdiğini belirtti

Salı günü yayınlanan bir makalesinde Castro Batılı ülkelerin oluşturduğu NATO’yu “saldırı kuruluşu” olarak tanımlayarak, milyarlarca insanın yoksulluk, açlık, sefalet ve geri kalmışlıktan çektiği acının NATO’nun umurunda olmadığını söyledi.

Lizbon Zirvesinde, NATO işgal güçlerinin 2014 yılında Afganistan’ı terk edeceği yönündeki kararın aldatıcı olduğunu belirten Castro “inanıyorum ki NATO Afganistan direnişi karşında yenilgiye uğrayıp Afganistan’ı terk etmek zorunda kalacaktır” dedi.

Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai Lizbon konferansında ittifak ile ABD ve NATO güçlerinin 2014 yılına kadar ülkede kalmasını garanti altına alan bir anlaşma izmalamıştı.

Bu arada Castro ABD Başkanı Barack Obama'nın "Batılı ülkeler askerlerini çekse de Amerikan askerlerinin ülkede varlıklarını sürdürmeye devam edecek" sözlerini de şöyle eleştirdi:

"Obama ABD’nin askerlerini Afganistan’dan çekmesinin ertelenebileceğini itiraf etti. Nobel Ödülü’nden sonra ona bir de ‘gelmiş geçmiş en iyi yılan oynatıcısı’ ödülü vermeliyiz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...