Çavuşoğlu Gabriel'i memleketinde ziyaret edecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, 6 Ocak'ta Alman mevkidaşı Sigmar Gabriel ile görüşeceğini bildirmesinin ardından Alman Dışişleri’nden de konuya ilişkin açıklama yapıldı.

Haberler - DW Türkçe 03.01.2018 - 16:57 | Son Güncelleme : 03.01.2018 - 16:58

Çavuşoğlu Gabriel'i memleketinde ziyaret edecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Almanya'yı ziyaret edeceğinin duyurulmasının ardından, Almanya Dışişleri Bakanlığı'ndan da konuya ilişkin açıklama yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı sözcülerinden Rainer Breul haftalık olağan basın toplantısında, Çavuşoğlu'nun Almanya'da mevkidaşı Sigmar Gabriel ile bir araya geleceğini teyit etti. Sözcü, Çavuşoğlu'nun iade-i ziyaret kapsamında Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'i memleketi olan Goslar kentinde ziyaret edeceğini belirtti. Sigmar Gabriel, Kasım ayı başında Çavuşoğlu'nu memleketi Antalya'da ziyaret etmişti.

Türkiye'deki gazetelerin Ankara temsilcileriyle buluşan Çavuşoğlu, 6 Ocak Cumartesi günü Almanya'ya giderek mevkidaşı Gabriel ile bir araya geleceğini açıklamıştı. Çavuşoğlu'nun görüşmeyle ilgili bilgi verirken, "Bizim Almanya ile hiçbir problemimiz yok. Almanya ve bazı ülkelerin var. Bize ne olduğunu söylemeliler" dediği aktarılmıştı. Bakan, Almanya ile ilişkileri daha iyi noktaya getirmek istediklerini de belirtti.

Sayfa Yükleniyor...