Çavuşoğlu’nun Hamburg’da konuşma yapacağı salon değiştirildi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun, Almanya’nın Hamburg kentinde konuşma yapacağı salon yeterince yangın koruması olmadığı gerekçesiyle değiştirildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 07.03.2017 - 00:10

Çavuşoğlu’nun Hamburg’da konuşma yapacağı salon değiştirildi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, bugün Almanya'nın Hamburg kentinde konuşma yapacağı "Plaza Event Center" adlı salon yeterince yangın koruması olmadığı gerekçesiyle değiştirildi.

Hamburg kenti Mitte Belediyesinden ismi açıklanmayan bir sözcü, Alman basınına yaptığı açıklamada, değişikliğine güvenlik sebeplerini gösterdi.

Wilhelmsburg semtinde bulunan salonda yangın alarm sisteminin bulunmadığını ileri süren sözcü, yeni bir emre kadar bu salonun kullanılamayacağını belirtti.

Bu arada Çavuşoğlu'nun konuşması için başka bir salonun ayarlandığı ancak bunun bugün açıklanacağı öğrenildi.

Öte yandan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile görüştü.

Daha önce de Baden-Württemberg eyaletinin Gaggenau kentinde, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Perşembe günü konuşma yapacağı etkinlik de "park yeri ve girişlerin yeterli olmadığı" öne sürülerek iptal edilmişti.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin de pazar günü Köln kentinde yapacağı bir program da salonu işleten şirket tarafından iptal edildiği duyrulmuş, ancak etkinlik başka bir salonda gerçekleştirilmişti.

Sayfa Yükleniyor...