Çelik devi Kobe skandalı büyüyor: 9 çeşit üründe daha yanlış veriler sunuldu

Japon çelik devi Kobe 9 çeşit üründe daha yanlış veriler sunulduğunu duyurdu. Dünyanın en büyük yolcu uçağı üreticisi Boeıng de uçaklarının bazı parçalarında Kobe çeliği kullandığını açıkladı.

NTV Haber 14.10.2017 - 06:46

Çelik devi Kobe skandalı büyüyor: 9 çeşit üründe daha yanlış veriler sunuldu

Ürünlerinin dayanıklılığıyla ilgili yanlış veriler sunduğunu açıklayan Japon çelik devi Kobe'yle ilgili skandal büyüyor.

Şirket, 9 çeşit üründe daha yanlış veriler sunulduğunu duyurdu. Dünyanın en büyük yolcu uçağı üreticisi Boeıng de uçaklarının bazı parçalarında Kobe çeliği kullandığını açıkladı.

Boeıng, Kobe'den satın aldığı ürünlerin herhangi bir güvenlik sorunu doğurmayacağı belirtti. Şirkete yakın bir isim Boeıng’in tazminat talebinde bulunabileceğini kaydetti. Boeıng’in Avrupalı rakibi Aırbus ise, Kobe’den doğrudan ürün almadıklarını, ancak tedarikçilerin alıp almadığının araştırıldığını duyurdu.

Son gelişmeler özellikle havayolu müşterilerinde tedirginlik yarattı. Kobe şirketi ise, bakır alaşımlı borular, kalıplar, çelik tel ve çubuklar olmak üzere 9 çeşit üründe daha yanlış veriler sunulduğunu açıkladı. 11 bin ton çelik, bakır ve alüminyumu kapsayan ürünlerin, 500'den fazla müşteriye sevk edildiği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...