'Cellat'ın cesedi çalındı

Meksika'da güvenlik güçlerince öldürülen 'Cellat' takma adlı uyuştucu baronu Lazcano'nun cesedinin silahlı bir grup tarafından cenaze evinden çalındığı bildirildi.

Anadolu Ajansı 09.10.2012 - 23:25

'Cellat'ın cesedi çalındı

Meksika'daki Coahuila eyaleti Başsavcısı General Homero Ramos, bugün öldürülen Zetas uyuşturucu karteli liderinin cesedinin, silahlı kişilerce cenaze evinden kaçırıldığını açıkladı.

Başsavcı Ramos, silahlı kişilerin cenaze evine baskın düzenleyerek Lazcano ve beraberinde öldürülen diğer kişinin cesetlerini çaldığını, olayın soruşturulduğunu belirtti.

'El Verdugo' (Cellat) takma adlı Heriberto Lazcano, ülkenin kuzeyindeki sınır eyaleti Coahuila'da deniz piyadeleriyle girdiği çatışmada öldürmüştü. Lazcano ile bir çete üyesi daha ölü ele geçirilmişti.

Lazcano'nun, elit ordu birliğinden ayrılan diğer kaçaklarla kurduğu Zetas karteli, Meksika'nın en kanlı katliamlarından, en büyük cezaevi firarlarından ve yetkililere yönelik en acımasız saldırılardan bazılarını yönetmişti.

'El Lazca' adıyla da tanınan Lazcano, 2004 yılında sıklıkla uyuşturucu kaçakçılığı konusunda haber yapan haftalık gazetenin başyazarı Francisco Ortiz Franco dahil olmak üzere yüzlerce kişinin ölümünden sorumlu tutuluyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...