Cemal Kaşıkçı'nın dublörü konsolosluktan böyle çıktı (Takma sakallı)

Gazeteci Cemal Kaşıkçı gibi gösterilen bir dublör Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'ndan çıkarken görüntülendi.

NTV Haber 22.10.2018 - 13:28 | Son Güncelleme : 22.10.2018 - 14:06

Cemal Kaşıkçı'nın dublörü konsolosluktan böyle çıktı (Takma sakallı)

Cemal Kaşıkçı cinayetinden yeni görüntüler ortaya çıktı. Amerikan yayın kuruluşu CNN, Kaşıkçı'nın kıyafetlerini giyen bir kişinin görüntüsünü yayınladı.

Görüntüdeki adamın, 15 kişilik ekipten birisi olduğu belirtiliyor. Cemal Kaşıçı'nın kıyafetlerini giyen kişinin, konsolosluğa 2 saat önce girdiği görülüyor. Arka kapıdan çıkmış ve üzerinde Kaşıkçı'nın kıyafetleri var.

CEMAL KAŞIKÇI İÇERİ GİRERKEN - DUBLÖRÜ ÇIKARKEN CEMAL KAŞIKÇI İÇERİ GİRERKEN - DUBLÖRÜ ÇIKARKEN

Batı basını, beyaz lastik ayakkabıları ve takma sakalıyla dublörü hiç inandırıcı bulmadı. Vahşi cinayetin ardından böyle bir dublörün gerçekten gülünç göründüğü fikrinde birleşti.

Ayrıca takma bir sakal kullanıyor ve gözlükleri var. Dublörün isminin Mustafa el Medeni olduğu belirtiliyor. İddiaya göre dublör Suudi istihbaratının 15 kişilik ekibinden biri.

CEMAL KAŞIKÇI KİMDİR?

Suudi Arabistan vatandaşı gazeteci Cemal Ahmet Kaşıkçı, 13 Ekim 1958’de Suudi Arabistan’ın Medine kentinde dünyaya geldi.

1985 yılında ABD'deki Indiana State University'den mezun olan Cemal Kaşıkçı, 1991 - 1999 yılları arasında Al Madina gazetesinin yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği vekilliği yaptı.

Kaşıkçı, bu süreçte Afganistan gibi ülkelerden haberler geçti, 1987-95 yılları arasında eski El Kaide lideri Usame bin Ladin ile Afganistan ve Sudan'da söyleşiler yaptı.

Daha sonra İngilizce yayın yapan Arab News'in başında dört yıl çalışan Kaşıkçı, buradan geçtiği Al Watan'ın yazı işleri müdürlüğünde 52 gün görev yapabildi, gazetede ülkedeki dini yapıyı eleştiren yazıların çıkması üzerine görevden alındı.

Bunun üzerine ülkeyi terk eden Kaşıkçı, İngiltere ve ABD'de Suudi Arabistan Büyükelçiliği yapan Prens Türki al Faysal'ın danışmanlığına getirildi. 2008 yılında tekrardan Al Watan'ın yazı işleri müdürlüğüne getirildi ve 2010 yılında gazetede yayınlanan eleştirel yazılar nedeniyle bir kere daha görevden alındı.

CEMAL KAŞIKÇI NASIL ÖLDÜ? 

Sayfa Yükleniyor...