NTV

Chavez kanser tedavisi için Küba yolcusu

NTV Haber

Dünya
Chavez kanser tedavisi için Küba yolcusu

Venazuella Devlet Başkanı Hugo Chavez, kanserle mücadelesini sürdürüyor. Yeni bir ameliyat için Küba'ya giden Chavez, yolculuğu öncesi binlerce seçmeniyle biraraya geldi. Chavez, kanseri yeneceğini ve 7 Ekim'de yapılacak başkanlık seçiminden zaferle çıkacağını söyledi.

Vücudunda tespit edilen yeni kanser kitlesini aldırmak için Küba'ya gidecek olan Chavez, yolculuğu öncesinde binlerce seçmeniyle biraraya geldi. Seçmenlerinin sevgi gösterisi karşısında moral depolayan Chavez, 7 Ekim'deki devlet başkanlığı seçimine hazır olduğunu söyledi.

KANSERİ YENME SÖZÜ VERDİ
Chavez, "Yeni kitle kötü olsa bile hepsi aynı. Biz onu tedavi edeceğiz ve ondan kurtulacağız. Bütün kişisel zorluklarıma rağmen size liderlik edebilmek için 7 Ekim günü gelecek zafer için, tüm eforumu harcayacağım. dedi.

Kanseri yenme sözü veren Chavez, sevenleriyle şarkı da söyledi. 13 yıldır ktidarda olan Chavez, geçen yıl Küba'da 2 kez kanser ameliyatı olmuştu.Venezuela liderinin alt karın bölgesinde yeniden nükseden lezyon, önümüzdeki hafta yapılacak ameliyatla alınacak.