Chavez'in Obama'ya hediyesi rekor kırdı

Venezuela liderinin Obama'ya hediye ettiği Uruguaylı yazar Eduardo Galeano'nun "Latin Amerika'nın Kesik Damarları" isimli kitabı amazon.com'da en çok satan 5. kitap oldu.

19.04.2009 - 20:12

Chavez'in Obama'ya hediyesi rekor kırdı

Kızılderili kökenli Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, ABD Başkanı Barack Obama'ya, dün Avrupa'nın Amerika kızılderililerine olan 500 yıllık sömürge zulmünü anlatan kitap hediye etmişti. Karayipler'deki Trinidad-Tobago'da yapılan 'Amerika Kıtası Zirvesi'ne katılan Obama da Hugo Chavez'den aldığı kitaba çok teşekkür etmişti.

Uruguaylı gazeteci-yazar Eduardo Galeano'nın yazdığı ve tam adı, "Latin Amerika'nın Kesik Damarları: Bir Kıta'nın Beşyüz Yıllık Yağması" olan kitap, bir anda büyük ilgi gördü.

Kitap, internetten dünya genelinde satış yapan Amazon.com sitesinde en çok satan 5. kitap oldu. 'Kızılderili kitabı', Chavez Obama'ya hediye etmeden önce aynı sitedeki internet satışlarında 54 bin 295. sırada idi.

Kitabın İngilizce karton kapaklı baskısının ise basımı tükendi.

Chavez'in kitabı, Kristof Kolomb'un 1492'de Amerika kıtasına ayak basmasından sonra hızla yayılan Avrupalı sömürgeci emperyalist güçlerin tüm Kızılderili uygarlıklarını büyük zulümle soyup soğana çevirişini ve yıkışını anlatıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...