'Chavez'in sağlık durumu istikrarlı'

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in Küba'da olduğu ameliyattan sonra oluşan komplikasyonlarda iyileşme görüldüğü ve sağlık durumunun istikrarlı olduğu açıklandı.

Anadolu Ajansı 23.12.2012 - 11:10

'Chavez'in sağlık durumu istikrarlı'

Devlet Başkanı Yardımcısı Nicolas Maduro, Yaracuy eyaletinde seçmenlere yaptığı konuşmada, Chavez'in durumunun her geçen gün daha iyiye gittiğini ve Küba'da en iyi tedaviyi gördüğünü söyledi.

Ameliyatın ardından başlayan kanamanın durdurulduğunu belirten Maduro, Chavez'in solunum yolu enfeksiyonu tedavisi gördüğünü ve ailesinin yanında olduğunu ifade etti.

‘YENİ DEVLET BAŞKANI SEÇİMİ OLMAYACAK’
Meclis Başkanı Diosdado Cabello, Chavez'in 10 Ocak'taki yemin törenine  katılmaması halinde de yeni devlet başkanı seçimi olmayacağını bildirdi.

Uzmanlar, bu açıklamaların ardından ülkede yeni yasal bir tartışmanın başlayabileceğini ve yüksek mahkeme kararının bu sorunun çözümünde kilit rol oynayabileceğini vurguluyor. Çünkü muhalefet, Chavez'in göreve başlama tarihi süresini ertelemesinin anayasaya aykırı olacağını savunuyor.

Haziran 2011'de kanser teşhisi konulan Chavez, üç kez ameliyat olmuş, kanserin tekrarlaması üzerine geçen hafta dördüncü kez Küba'da ameliyata alınmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...