Çin işi yıkım

Çin'de zemin bozukluğu nedeniyle 18 katlı bir binanın yıkımına karar verildi. Buraya kadar her şey normal ancak normal olmayan şey iki tane ekskavatörün binanın çatısına çıkarılarak yıkıma ordan başlanması oldu.

Haberler 08.12.2011 - 16:18

Çin işi yıkım

Çin'in doğusunda sanayinin önemli merkezlerinden biri olan Cıciang eyaletine bağlı Taizhou kentinde, okyanus manzaralı 18 katlı apartmanlar inşa edildi.

Çinli yetkililer, zeminin sağlam olmaması nedeniyle lüks apartman yıkılmasına karar verdi. 18 katlı binada daire sahibi olan Zhan adlı bir kişi, taşındıktan 17 saat sonra apartmanın tepesinde büyük bir gürültü geldiğini duydu.

Apartmanın 16'ıncı katında oturan Zhan, dışarı çıktığında iki ekskavatörün çatıdan başlayarak binayı yıkmaya başladığını fark etti.

Yetkililerle konuşan Zhan, zemin bozukluğu nedeniyle bina hakkında yıkım kararı olduğunu öğrendi. Ancak ekskavatörlerin binanın çatışına nasıl çıkarıldığı da merak konusu oldu.

Okyanus manzaralı apartmanın metrekaresi 2009 yılında 1000 dolardan satılmıştı. Daire sahipleri şimdi zararlarının kim tarafından karşılanacağını kara kara düşünüyor.

Sayfa Yükleniyor...