CNN’in deneyimli gazetecisi Christiane Amanpour’un sunduğu ve İngilizce adı “Scream Bloody Murder” (Kanlı Cinayeti Haykır) olan programda, Yahudi soykırımı, Iraklı Kürtlere Saddam Hüseyin rejimi tarafından düzenlenen kimyasal saldırı, Bosna, Ruanda, Kamboçya ve Darfur olayları kapsamlı olarak ele alındı. Programın başında kısaca 1915 olaylarına da değinildi ve o dönemde, “Hristiyan Ermeni vatandaşların, sekiz yıl boyunca katledildiği ve göçe zorlandığı, bunun sonucunda 1 milyon Ermeni kadın, erkek ve çocuğun öldüğü” iddiasında bulunuldu.

“Türk hükümetinin, olanları soykırım olarak nitelemeyi ve sorumluları adalete teslim etmeyi reddettiği” görüşü de programda savunuldu. Programdan rahatsızlık duyan Amerika Ermeni Ulusal Komitesi ise (ANCA), Ermeni asıllı Amerikalılara gönderdiği mesajda, CNN televizyonunun protesto edilmesi çağrısında bulundu. ANCA’nın mesajında, CNN’in, “Ermeni soykırımını göz ardı ettiği” ifadesi yer aldı.

CNN’in yayınladığı iki saatlik programda, Kamboçya’da ve Irak’ta, o sıradaki çıkarları gereği ABD’nin, meydana gelen olayları göz ardı ettiği, Bosna’da geç kaldığı eleştirisi getirildi.