CNN'den 'dalkavuk' yanıtı

CNN International, muhabiri Ivan Watson'a "dalkavuk" diyen Başbakan Erdoğan'a "Haberlerimizin arkasındayız" yanıtını verdi. ABD Dışişleri Sözcüsü ise Erdoğan'ın "Bunlar ajan" sözlerini "Gülünç bir suçlama" ifadesiyle değerlendirdi.

03.06.2014 - 18:54

CNN'den 'dalkavuk' yanıtı

Başbakan Erdoğan'ın bugünkü grup toplantısında CNN muhabiri Ivan Watson'a yönelik sözlerine CNN International ve ABD'den yanıt geldi.

CNN halkla ilişkiler departmanı tarafından yapılan açıklamada, "Türkiye ile ilgili haberlerimizin net bir biçimde arkasındayız ki bu haberler adil, somut verilere dayalı ve tarafsız olmuştur, olmaya devam etmektedir" denildi.

İlerleyen saatlerde ABD'den de bir açıklama geldi, konu günlük basın brifinginde ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf'e soruldu.

Gezi Parkı olaylarını yakından takip ettiklerini söyleyen Harf, barışçıl gösterilere katılımın engellemesinden kaygı duyduklarını söyledi.

Harf, Başbakan Erdoğan'ın olaylar sırasında CNN muhabiri Ivan Watson'un polis tarafından alıkonulmasına ilişkin sözlerini "Onlar (CNN), bağımsız ve yansız bir medya kurumundan başka birşey değiller. CNN'den Ivan Watson'ın haber hazırlayabilmesi dahil Türkiye'deki basın özgürlüğünü güçlü biçimde destekliyoruz ve bu konudaki kaygılarımızı belirtmeye devam edeceğiz. Bu gülünç bir suçlama" sözleriyle değerlendirdi.

Ivan Watson, Gezi Parkı eylemlerinin yıldönümü nedeniyle Taksim Meydanı’nda canlı yayın yaparken polis tarafından alıkonulmuştu.

Muhabir, kimlik ve pasaport göstermesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Konuya partisinin bugünkü grup toplantısında değinen Başbakan Erdoğan, Watson için "CNN'in dalkavuğu" ifadesini kullanmış ve "Bunlar ajan görevi icra ediyor" demişti.HABERE GİT

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...