Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, birlik mesajı verdi

Fransa halkına birlik mesajı veren Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, "Karşılaştığımız bu tehdit karşısında beraber durmalıyız. Çok yaşa Fransa" dedi.

NTV Haber 07.01.2015 - 21:44

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, birlik mesajı verdi

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa halkına birlik mesajı verdi. Hollande, konuşmasını "Çok yaşa Fransa" diye bitirdi.

"Şu mesajı vermek istiyorum. Özgürlük, onlar adına da savunulacaktır. Bu saldırı, korkakça bir saldırıdır. Bu gazeteciler, özgürlüklerini savundukları için öldürüldüler. Saldırıda yakınlarını kaybedenlere başsağlığı diliyorum.

Yarın yas ilan ediyor olacağız. Bütün bir ulus olarak bunun yasını tutuyoruz. Cumhuriyetimize bir saldırıydı bu. Adalet düşüncesine, barışa yönelik bir saldırıydı. Buradan herkese hoşgörü ve barış mesajı vermek istiyorum.

Fransa dünyanın dört bir yanında dayanışma mesajları aldı. Herkes bu saldırıyı düzenleyenlerin en ağır cezaları almasını ve yakalanmasını istiyor. Benzer saldırıları önlemek için bu tehditler karşısında güvenlik önlemlerini artırıyoruz. Birlik duygusu çok önemli. Hiçbir şey bizi bölemez, yarın da bölmeyecek. 

Parlementonun da bu kararlığı göstermesi gerekiyor. Burada, Fransa’da ortak bir düşmana karşıyız. Fransa, böyle tehditler karşısında her zaman bir olmuştur. Karşılaştığımız bu tehdit karşısında beraber durmalıyız. Çok yaşa Fransa."

Sayfa Yükleniyor...