İlişkili Haberler

Kudüs'te "Öfke Cuması"nda gergin bekleyiş sürüyor. Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'de Cuma namazının ardından büyük protestoların yaşanması bekleniyor. 

NTV Canlı Yayın'ına bağlanan Anadolu Ajansı Kudüs Temsilcisi Turgut Alp Boyraz, kentte öfkeli ve gergin bekleyişin olduğunu aktardı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail başkenti olarak resmen tanımasının ardından dün Hamas lideri İsmail Haniye'nin intifada çağrısının ardından Batı Şeria karıştı.

Beytüllahim ve Ramallah'ta Filistinli protestocular İsrail askerleri arasında çatışma çıktı. İsrail ordusu hem plastik hem gerçek mermi kullandı.

Gösteriler sırasında 31 kişi İsrail askerlerinin açtığı ateşte yaralandı. Protesto gösterilerinin bugün cuma namazının ardından devam etmesi bekleniyor.

Filistinli mültecilerin yoğun olarak yaşadığı Lübnan ve Ürdün'de de Trump'ın kararını protesto etmek için gösteriler düzenlenecek. Sadece Batı Şeria'da değil Gazze'de de tansiyon yüksek.

İsrail ordusu Gazze Şeridi'nden İsrail'e iki roket atıldığını açıkladı. Buna misilleme olarak Gazze'deki iki askeri hedefin vurulduğu belirtildi.

KUDÜS İÇİN “ÖFKE CUMASI” (İSRAİL ASKERLERİ PROTESTOCU FİLİSTİNLİLERE MÜDAHALE EDİYOR)