Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de

Başkent Washington'da ABD Başkanı Trump ile baş başa ve heyetlerarası görüşmeler gerçekleştirecek Erdoğan'ın, ziyareti çerçevesinde sivil toplum ve düşünce kuruluşları ile iş dünyası temsilcilerini de ayrı ayrı kabul etmesi planlanıyor.

16.05.2017 - 02:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "CAN" ile TSİ 23.50'de Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'a gitti.

Erdoğan, Andrews Hava Üssü'ne gelişinde ABD Protokol Genel Müdür Vekili Rosemerie Pauli ile Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da Washington'a gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Andrews Hava Üssü'nden, konaklayacakları Blair House'a geçti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Andrews Hava Üssü'nden, konaklayacakları Blair House'a geçti.

ERDOĞAN-TRUMP GÖRÜŞMESİ TÜRKİYE SAATİ İLE 19 40'TA GERÇEKLEŞECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump’la yapacağı kritik görüşme Türkiye saatiyle bugün Türkiye saati ile 19.40’ta gerçekleşecek.

Beyaz Saray’da törenle karşılanacak olan Erdoğan, daha sonra Roosevelt Salonu’nda Şeref Defteri’ni imzalayacak. Erdoğan ile Trump arasında Oval Ofis’te gerçekleşecek görüşmenin taslak programa göre 20 dakika sürmesi planlanıyor.

İki lider görüşmenin ardından Roosevelt Salonu’nda ortak basın toplantısı düzenleyecek. Erdoğan, Trump’un onuruna vereceği öğle yemeğinin ardından, Büyükelçilik Konutu’nda ABD’li kanaat önderlerini kabul edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, temasları kapsamında ABD’nin önde gelen şirketlerinin CEO’larıyla da buluşacak.

Sayfa Yükleniyor...