Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Arnavutluk'un "Top Channel" televizyon kanalına konuştu.

Türkiye'de geçen yıl yaşanan darbe girişiminin ardından devam eden süreci değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün attığı adımlara rağmen çok ciddi bir mesafe kaydedildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurt içi ve yurt dışında FETÖ ile mücadeleye ilişkin tedbirler alındığını belirtti. Arnavutluk'taki FETÖ yapılanmalarına yönelik bu ülkenin yetkililerine yapılan uyarılara dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arnavutluk halkına ricada bulunacağım. Çocuklarınızı kesinlikle FETÖ'nün okullarına göndermeyin" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün Arnavutluk için oluşturabileceği tehdide işaret ederek "Arnavutluk küçük bir ülke, orada çok daha büyük bir tehdit oluşturabilir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de özellikle darbe girişiminin ardından kendisine yöneltilen insan hakkı ihlalleri iddialarına da değindi.

Halkın 16 Nisan'da en güzel yanıtı verdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletin tercihi bu olduğuna göre, bunun üzerinde spekülasyon yapılabilir mi?" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tatil için Türkiye'yi tercih edecek Arnavutlara da seslendi. "Bizim Arnavutluk'la olan bağlarımız çok güçlü. memnuniyetle bekleriz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde Arnavutluk, Makedonya ve Kosova'nın tek bir Arnavutluk devleti şeklinde birleştirilme girişimlerine yönelik iddialar da vardı.