İlişkili Haberler

ABD Başkan yardımcısı Joe Biden'ın oğlu Beau Biden 46 yaşında hayatını kaybetti. Beau Biden mayıs ayından bu yana beyin kanseri tedavisi gördüğü Washington'daki hastanede hayata veda etti.

Joe Biden yayımladığı mesajda en büyük çocuğunu kaybetmenin acısını, "Onun ruhu bizlerle, özellikle de cesur eşi Hallie ve çocukları Natalie ve Hunter’la olmaya devam edecek" ifadesiyle paylaştı.

ABD Başkanı Barack Obama da yayımladığı mesajda, "Michelle ve ben bugün yastayız. Beau yaşamlarına dokunduğu insanların hayatlarında fark yaratırdı. Şimdi o insanların kalplerinde yaşıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, Joe Biden'a taziye mesajı gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, "Çocuğunu kaybeden bir ebeveyni teskin edecek söz yoktur ama bu zor zamanda dua ve düşüncelerimizin sizinle olduğunu bilmenizi isterim" ifadelerine yer verdi.

Bir dönem Delaware eyaleti başsavcılığı da yapan Beau Biden ABD ordusunda subay olarak Irak’ta da görev almıştı. Beau Biden ABD siyasetinin yükselen yıldızlarından biri olarak görülüyordu.

Beau Biden'ın ölümü, Joe Biden'ın ikinci evlat acısı oldu. Başkan yardımcısı Biden'ın ilk eşi, 1972'de 3 çocuğuyla birlikte trafik kazası geçirmişti.

Kazada Biden'ın eşi Nelia ve 18 aylık kızı ölürken, iki oğlu Beau ve Hunter Biden kazadan yaralı olarak kurtulmuştu.

Genç bir senatör olarak 5 yıl boyunca çocuklarına tek başına bakan Joe Biden 1977'de ikinci eşi Jill Biden'le evlenmişti.