Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Almanya'nın başkenti Berlin'de bugün sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelecek.

21 PARE TOP ATIŞI YAPILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ı, Tegel Havalimanı'nın askeri bölümünde Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın ve eşi Berna Aydın, Adalet Bakanı Abdulhamid Gül ve eşi İlknur Gül, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, YTB Başkanı Abdullah Eren, UID Genel Başkanı Bülent Bilgi ve diğer yetkililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için havalimanında 21 pare top atışı yapıldı.

CUMHURBAŞKANI'NA KİM EŞLİK EDİYOR?

Erdoğan'a Berlin ziyaretinde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile MİT Başkanı Hakan Fidan eşlik ediyor.

YARIN MERKEL VE STEINMEIER İLE GÖRÜŞECEK 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın sabah ise Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile başbaşa bir görüşme gerçekleştirecek, ardından heyetlerarası görüşmeye geçilecek.

Erdoğan, Steinmeier görüşmesinin ardından Almanya Başbakanı Angela Merkel ile çalışma yemeğinde bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkel yemeğin ardından ortak bir basın toplantısı düzenleyecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra "Neue Wache" anıtını ziyaret edecek ve çelenk bırakacak, ziyaretin ardından önde gelen Alman firmalarıyla yuvarlak masa toplantısına katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan akşam Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier'in onuruna verdiği yemeğe katılacak.

Cumartesi günü kahvaltıda Merkel ile bir araya gelecek Cumhurbaşkanı Erdoğan öğleden sonra Köln'e hareket edecek ve burada Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Camii'nin açılışını yapacak.

VİDEO: TÜRKİYE İLE ALMANYA ARASINDAKİ EKONOMİK İLİŞKİLERDE SON DURUM