DAEŞ ABD'de 8 bin kişilik hedef listesi yayınladı

Terör örgütü DAEŞ'e yakınlığıyla bilinen siber gruplar ABD'de yalnız kurt olarak adlandırılan eylemcilerin hedefi olabilecek 8 bin 786 kişilik bir liste yayınladı.

daeş internet .jpg

DAEŞ bağlantılı hacker grubu 8 binden fazla ABD vatandaşını hedef alan bir liste yayınladı. 8 bin 786 kişilik listedeki isimlerin adresleri de dahil olmak üzere birçok bilgisi sanal ortamlarda paylaşıldı. Terör örgütü DAEŞ'e yakınlığıyla bilinen siber gruplar tarafından sızdırılan bu bilgilerin "yalnız kurt" olarak adlandırılan eylemciler için potansiyel hedef anlamına geldiği belirtildi.

United Cyber Caliphate (Halife'nin Siber Birlikleri) isimli grup tarafından hedef gösterilen kişiler arasında ABD Devlet Başkanı Donald Trump da bulunuyor. "Gördüğünüz yerde öldürün" ana mesajını taşıyan altı dakikalık bir video yayınlayan UCC, örgütten bağımsız olarak eylem yapmak isteyen sempatizanlara seslendi.

YALNIZ KURT NEDİR?

Örgütlerle direkt bağlantısı olmayan yalnız kurtlar sahip oldukları sempati nedeniyle zaman zaman radikal eylemlerde bulunabiliyor. Buna en yakın örnek 22 Mart 2017'de İngiltere'nin başkenti Londra'da Parlamento Binası'na saldırıp biri polis dört kişinin ölmesine neden olan İngiltere Khalid Masood gösterilebilir. Polis olayın bir terör saldırısı olduğunu kabul etmiş ancak herhangi bir örgütsel bağlantının bulunamadığını belirtmişti.

SAVAŞIN KAYIP NESLİ: DAEŞ'İN KANDIRDIĞI ÇOCUKLAR

Sayfa Yükleniyor...