DAEŞ Kerkük'te Haşdi Şabi'ye saldırdı: 17 ölü, 20 kayıp

Kerkük Polis Müdürlüğü Basın Sorumlusu Kamil, terör örgütü DAEŞ'in pusu kurması sonucu çıkan çatışmada 17 Haşdi Şabi unsurunun öldüğünü, 20'sinin kaçırıldığını belirtti.

Anadolu Ajansı 19.02.2018 - 11:32

DAEŞ Kerkük'te Haşdi Şabi'ye saldırdı: 17 ölü, 20 kayıp

Irak'ın Kerkük kentinin güneyinde terör örgütü DAEŞ'in pusu kurmasının ardından çıkan çatışmada 17 Haşdi Şabi unsurunun öldüğü, 20'sinin de kaçırıldığı bildirildi.

Kerkük Polis Müdürlüğü Basın Sorumlusu Afrasyav Kamil, ''Kerkük'ün güneyindeki Saduniye köyü yakınında Haşdi Şabi gücü ile bölgedeki DAEŞ kalıntıları arasında şiddetli çatışma çıktı.'' dedi.

Kentin güneyindeki Rıyad Nahiyesi'nin Saduniye köyü yolu üzerinden Haşdi Şabi gücüne ait araçların geçişi sırasında çatışmanın çıktığını belirten Kamil, "Yağmurlu havayı değerlendiren DAEŞ militanlarının yol üzerinde kurduğu pusunun ardından çıkan çatışmada, 17 Haşdi Şabi unsuru ölürken 20'si de DAEŞ militanlarınca kaçırıldı." diye konuştu.

Bölgedeki DAEŞ kalıntılarına yönelik ve kaçırılan Haşdi Şabi mensuplarının kurtarılması için olay yerine çok sayıda güvenlik gücü sevk edildiğini dile getiren Kamil, "Bölgedeki federal polis güçleri geniş çaplı operasyon başlattı. Bu operasyona daha sonra Irak ordusunun da destek vermesi bekleniyor." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...