NTV

DAEŞ Tuzhurmatu'da Peşmerge'ye saldırdı

Anadolu Ajansı

Dünya

Terör örgütü DEAŞ'ın Irak'ın Salahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesindeki Peşmerge güçlerine saldırı düzenlediği, çıkan çatışmada 4 intihar eylemcisinin öldüğü belirtildi.

Tuzhurmatu Kaymakamı Şellah Abdul, Tuzhurmatu ilçesindeki Peşmerge güçlerine saldırı düzenleyen DAEŞ'li 4 intihar eylemcisinin çatışma sırasında üzerlerindeki patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu öldüğünü söyledi.

Abdul, "Tuzhurmatu ilçesindeki Peşmerge güçlerine bağlı 16. Tugay Komutanlığı'na sızmak isteyen DAEŞ militanları ile Peşmerge arasında çatışma çıktı. Yaklaşık iki saat süren çatışmanın ardından kuşatma altına alınan teröristler, üzerlerindeki patlayıcıları infilak ettirdi. Saldırıda Peşmerge güçlerinden ise ölen ya da yaralanan olmadı'' dedi.

Son bir aydır Musul'dan kaçarak Kerkük'ün Havice ilçesinde toparlanmaya çalışan DAEŞ militanlarının buradan Tuzhurmatu'ya sızmaya çalıştıklarını kaydeden Abdul, ''Musul'da ve Irak'ın her yerinde yok olmaya başlayan DAEŞ, artık son hamlelerini bu tür sızma eylemleri ile gerçekleştiriyor'' diye konuştu.

ETİKETLER