Daha büyük bir felaket gelebilir

Endonezya'da tsunamide ölenlerin sayısı 343'e çıktı. Merapi Yanardağı'nın patlaması sonucunda ise 30 kişi öldü. Yetkililer daha büyük bir patlamanın gerçekleşebileceğini söylüyor.

28.10.2010 - 14:21

Daha büyük bir felaket gelebilir

Endonezya'da üç gün önce meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin yol açtığı tsunamide ölenlerin sayısının 343'e çıktığı bildirildi.

Batı Sumatra vilayeti Afet İdaresi Merkezinden Ferry Faysal, ülkenin batısını vuran tsunamiden sonra uzak adalarda yapılan aramalarda onlarca kişinin daha cesedinin bulunduğunu belirtti.

Faysal, 338 kişinin ise hala kayıp olduğunu ifade etti.

Kurtarma yetkilileri, kayıplardan bazı kişilerin denize sürüklenmiş olabileceğini vurgulayarak, ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini söylemişti.

Havadan çekilen görüntüler de yıkımın boyutlarını gözler önüne seriyor. Dev dalgaların kıyı kesimini silip süpürdüğü, pek çok evin yerle bir olduğu görülüyor.

DAHA BÜYÜK BİR PATLAMA OLABİLİR
Java adasının orta kesimindeki Merapi yanardağı da ülkede başka bir felakete yol açtı. 30 kişinin öldüğü felakette, onlarca hayvan telef oldu.

Bölge kalın bir kül tabakasıyla kaplı, çok sayıda köylü solunum güçlüğü nedeniyle tedavi görüyor.

Yanardağda daha büyük bir patlama olabileceğini söylen yetkililer, köylerini terk eden binlerce kişiyi evlerine geri dönmemeleri konusunda uyarıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...