ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Mısır'da parlamentonun feshedilmesiyle ilgili olarak, Mısır Anayasa Mahkemesi'nin kararının yansımaları konusunda Kahire ile diyalog halinde olduklarını belirterek ''Mısır halkının çağrısını yaptığı demokratik değişimden geri adım olamaz. Mısır halkının çağrısını yaptığı demokratik değişimden geri adım olamaz.'' dedi.

''Mahkemenin bugünkü kararının yansımaları konusunda Kahire ile diyalog halindeyiz" diyen ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, "ABD, Mısır halkının barışçıl, güvenilir ve kalıcı bir demokratik değişim yönündeki arzularına destek verdi'' şeklinde konuştu.

Nihayetinde kendi geleceklerini belirlemenin Mısır halkının elinde olduğunu ve bu hafta sonu yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin de barışçıl, adil ve özgür bir atmosferde geçmesini beklediklerini ifade eden Clinton, Mısır Silahlı Kuvvetler Yüksek Konseyi'nin Mısır halkına verdiği taahhütler doğrultusunda, iktidarın demokratik yoldan seçilmiş bir sivil hükümete tam devrini görmeyi beklediklerini söyledi.

MÜSLÜMAN KARDEŞLER: SANDIKLARA GİDİN
Müslüman Kardeşler'in siyasi ayağı Özgürlük ve Adalet Partisi (HAP) cumhurbaşkanı adayı Muhammed Mursi de,''Tüm Mısır halkını sandıklara davet ediyorum. Seçim'de yapılacak herhangi bir hile, halkın tekrardan sokaklara dökülerek 25 Ocak Devrimi'nin hedeflerini gerçekleştirmesini sağlayacaktır'' dedi.

Anayasa Mahkemesi'nin parlamentoyu fesih kararını yaptığı basın açıklamasıyla değerlendiren Mursi, hayatı pahasına da olsa Mısır halkına hizmet edeceğini söyledi.