Denktaş yine beyin kanaması geçirdi

KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, bu akşam saatlerinde 3. kez beyin kanaması geçirdi ve ameliyata alındı.

Anadolu Ajansı 05.09.2011 - 20:17

Denktaş yine beyin kanaması geçirdi

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi'nde tedavisi süren KKTC'nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, beyin kanaması nedeniyle tekrar hastaneye alındı.

Hastane doktorlarından alınan bilgiye göre, Denktaş'ın beyninde daha önce meydana gelen, beyinle kafatası arasındaki kanaması tekrar edince acil müdahale edildi.

Denktaş'ın sona eren ameliyatının başarılı geçtiği belirtilirken, doktorundan da bir açıklama geldi.

Denktaş'ın ameliyatının ardından, operasyonu yapan Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi doktorları, düzenledikleri basın toplantısında, sağlık durumuyla ilgi bilgi verdiler. Basın toplantısını, Denktaş'ın ailesi de takip etti.

YDÜ Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı ve Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu, Denktaş'ın başarılı bir ameliyat geçirdiğini ifade ederek, ''Şu anda yatağında, yoğun bakımda, gözlerini açtı ve başarılı bir ameliyat geçirdi'' dedi.

YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen de, gün içinde düzenledikleri basın toplantısında, Denktaş'ın yorgun ve uykuya meyilli olduğundan bahsettiklerini anımsatarak, bu durumun bölüm başkanları tarafından çok ciddi bir şekilde takip edildiğini söyledi. Erkman, akşam saatlerinde yapılan tomografisinde tekrar operasyona alınmasına karar verildiğini kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...