Dışişleri Bakanlığı: Üzüntü duyduk, saldırıyı kınıyoruz

Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Teksas eyaletinde gerçekleşen saldırıyla ilgili yazılı açıklama yayınladı.

06.11.2017 - 00:42 | Son Güncelleme : 06.11.2017 - 11:58

Dışişleri Bakanlığı: Üzüntü duyduk, saldırıyı kınıyoruz

Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Teksas eyaletinde kiliseye düzenlenen saldırıya ilişkin, "Saldırıyı şiddetle kınıyor, olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Amerikan halkına başsağlığı diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Teksas eyaletinde bir kilisede meydana gelen saldırıda onlarca kişinin hayatını kaybetmesinden ve birçok kişinin yaralanmasından büyük üzüntü duyulduğu kaydedildi.

Açıklamada, "Saldırıyı şiddetle kınıyor, olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Amerikan halkına başsağlığı diliyoruz" denildi.

ABD'DE KİLİSE KATLİAMI

BAŞBAKAN YARDIMCISI BOZDAĞ'DAN AÇIKLAMA

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ABD’nin Teksas eyaletinde kiliseye yapılan terör saldırısını kınadı. 

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter adresinden yaptığı açıklamayla Teksas’taki saldırıyı kınayarak, “ABD Teksas’taki menfur saldırıda hayatını kaybedenlerin acısını paylaşıyor; ailelerine, ABD halkına ve ABD’ye taziyelerimizi sunuyoruz. Yaralılara şifa diliyoruz. Bu menfur saldırıyı, saldırıyı yapanı ve varsa saldırganın arkasındaki güçleri şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Teröre/şiddete karşı Türkiye, bugüne kadar ABD/uluslararası toplumla sürdürdüğü işbirliği ve dayanışmasını, bundan sonra da sürdürecektir. Hangi dinden olursa olsun mabetlere/ibadet edenlere yapılan saldırılar, insanlığa yapılmış saldırırlardır, insanlık suçudur, kabul edilemez.” ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...