Rusya'nın Vladivostok şehrindeki hayvanat bahçesinde yaşanan olağan olmayan bir dostluk, bir süredir yakından izleniyordu.

Sibirya kaplanı, kendisine yem olarak gönderilen keçiyle sürpriz bir dostluk kurdu ve bir süredir ikilinin arasından su sızmıyor.

Hayvanat bahçesi yetkilililerinden Rostislav Shilo, bu dostluğa sevinenlerin yakında hayal kırıklığı yaşayacağını düşünüyor. 

Shilo, kaplanın yüzde 85 ihtimalle yakında keçiyi yiyeceğini söyledi. Bir kediyle fare arasında dostluk bile yaşandığının görüldüğünü söyleyen Shilo, sonun kaçınılmaz olduğunu düşünüyor. 

Amur adı verilen kaplan, kendisine yiyecek olarak sunulan Temur isimli keçiyi yemedeği gibi, beklenmeyen bir dostluk kurdu. 

Bekçiler geçtiğimiz günlerde, Temur'u Amur'un yanından uzaklaştırdılar. Kaplanın bu ayrılığa tepkisi büyük oldu ve bütün gece boyunca kükredi. 

Temur isimli keçi de bu ayrılık sırasında, kendisine özel bir yer yapılmasına rağmen kaplanın bölmesine yakın bir yerde tel örgünün dibinde geceyi geçirdi. Park yetkililerinin verdiği bilgiye göre keçi, kaplan yakınlarında olmadığında strese giriyor. Keçi bazı geceler kaplanı yuvasından dışarda yatmaya zorluyor, onun yatağını alıyor, kaplan da mağaranın tavanında yatıyor.