Dr. Fauci'ye 1 milyon dolar ödül

ABD Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Anthony Fauci, bilime olan katkılarından dolayı 1 milyon dolar ödüle layık görüldü.

NTV Haber - DHA 16.02.2021 - 16:06

Dr. Fauci'ye 1 milyon dolar ödül

İsrail merkezli Dan David Vakfı, ABD Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Anthony Fauci'yi bilimi savunduğu ve Covid-19'a karşı aşıların kullanımına olan desteği nedeniyle 1 milyon dolar ödüle layık gördü.

Fauci'nin HIV virüsü ve AIDS konusunda yaptığı araştırmalarla bir ömür boyu süren liderlik takdirini kazandığı belirtildi.

Açıklamada Fauci'nin salgın süresince bilimsel yaklaşımını sürdürürken sık sık sürtüşme yaşadığı eski ABD Başkanı Donald Trump'ın isminden bahsedilmedi.

Ancak Fauci'nin zorlu Covid krizi sırasında bilgisiz muhalefet karşısında cesurca bilimi savunduğu ifade edildi.

Fauci'nin pandeminin yayılmasını kontrol altına almak için gerekli olan önlemler hakkında halkı bilgilendirmek için durmaksızın çalıştığına vurgu yapıldı.

DAHA ÖNCE KİMLER ALDI?

Dan David Ödülü'nün önceki sahipleri arasında eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore, eski İngiltere Başbakanı Tony Blair, çellist Yo-Yo Ma, romancı Margaret Atwood, Wikipedia kurucu ortağı Jimmy Wales ve film yapımcıları Joel ve Ethan Coen bulunuyor.

DAN DAVID VAKFI ÇALIŞMALARI

Vakıf Tel Aviv Üniversitesi'ne bağlı 2000 yılında girişimci ve hayırsever Dan David tarafından kurulmuş bir hayır kurumudur. Bilimlerde ve beşeri bilimlerdeki araştırmayı, akademik mükemmelliği ve çığır açan gelişmeleri desteklemesiyle biliniyor.

Sayfa Yükleniyor...