Dünya liderlerinden Barcelona'daki saldırıya sert tepki

Barcelona'daki terör saldırısının ardından liderlerden tepki ve kınama mesajları geldi. ABD Başkanı Donald Trump İspanya'ya her türlü yardıma hazır olduklarını söylerken, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker bu saldırıların kendilerini yıldıramayacağını söyledi.

NTV Haber 18.08.2017 - 12:07 | Son Güncelleme : 18.08.2017 - 12:08

Dünya liderlerinden Barcelona'daki saldırıya sert tepki

Barcelona'daki terör saldırısının ardından dünya liderleri açıklamalarda bulundu.

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy küresel teröre küresel cevap verilmesi gerektiğini söyledi.

İspanya Başbakanı Rajoy, "Bugün cihatçı terörizm tarafından hedef alınan Barcelona kentiyle dayanışma içinde olduğumuzu söylemek istiyorum. Bu küresel bir tehdit ve cevap da küresel olmalı" dedi.

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy terörle mücadele yasasında yapılacak değişiklikler için diğer partilerden destek isteyeceğini açıkladı.

Rajoy tatilini yarıda keserek saldırı sonrasında alınacak güvenlik önlemlerini koordine etmek üzere Barcelona'ya hareket etti.

ABD Başkanı Donald Trump Barcelona'daki terör saldırısını kınadıklarını ve ellerinden gelen yardımı yapacaklarını söyledi. Trump, "Güçlü olun, sizi seviyoruz" mesajını paylaştı..

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, İspanya halkına taziyelerini sundu ve sorumluların bir an önce yakalanmasını umduğunu dile getirdi.

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker terör saldırısında hayatın keyfini çıkaranların hedef alındığını belirtti. Juncker, "Böyle saldırılar bizi sindiremez" dedi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg de sosyal medyadan saldırıyı kınadı ve terörle mücadelede bir arada olduklarını söyledi.

İngiltere Başbakanı Theresa May ülkesinin İspanya'yla teröre karşı ayakta durduğunu belirtti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da saldırıyı trajik olarak tanımladı ve tüm düşüncelerinin kurbanlarla olduğunu ifade etti.

İtalya ve Almanya'dan da saldırının kurbanlarına ve İspanya'ya destek mesajları geldi.

Sayfa Yükleniyor...