Dünyayı şoke eden fotoğraf

Suriye'nin Halep kentinde kanlar içinde kalan bir çocuğun fotoğrafı iç savaşın korkunçluğunu bir kez daha dünyaya gösterdi. Bombalanan evinin enkazından yaralı olarak çıkarılan 5 yaşındaki Ümran ambulansta kanlar içinde görülüyor.

ntv.com.tr 18.08.2016 - 13:09 | Son Güncelleme : 18.08.2016 - 14:39

Dünyayı şoke eden fotoğraf

Suriye'nin ikinci büyük kenti Halep'te Suriyeli muhalifler, IŞİD ve Esad rejimi arasındaki iç savaş tüm hızıyla devam ediyor. Kentte 300 bine yakın sivil gıda ve ilaç yardımı beklerken, dün sosyal medya üzerinden yayılan bir fotoğraf iç savaşın acımasızlığını birkez daha ortaya koydu.

Halep'in Katerji mahallesine düzenlenen hava saldırısında 5 yaşındaki Ümran Dakneş'in yaşadığı ev de yerle bir oldu. Başından yaralı olarak enkaz altından çıkarılan 5 yaşındaki çocuk ambulansla hastaneye götürülürken, çekilmiş bir fotoğraf sosyal medyada hızla yayıldı.

Ambulansta koltukta oturan çocuk kanlar içinde. Hareketsiz ve boş gözlerle bakan minik yavrunun olayın şokunu atlatamadığı görülüyor.

Halep'te "M10" kod adlı hastaneye yatırılan Ümran Dakneş'in doktor Usame Ebu El Ezz tarafından tedavi edildi.

Ümran'ın muhaliflerin elindeki Katerji mahallesinde gece yarısı düzenlenen hava saldırısında yaralandığını belirten doktor El Ezz, başından yaralı olarak hastaneye getirilen Ümran'ın beyninde hasar bulunmadığını ve tedavisinin ardından taburcu edildiğini söyledi.

Bu fotoğraf Suriye'deki iç savaşın korkunçluğunu bir kez daha tüm dünyanın yüzüne çarptı. Hava saldırısında yaralanan 5 yaşındaki Ümran ambulansta tek başına. Anne ve babasının akıbeti ise bilinmiyor. 
Bu fotoğraf Suriye'deki iç savaşın korkunçluğunu bir kez daha tüm dünyanın yüzüne çarptı. Hava saldırısında yaralanan 5 yaşındaki Ümran ambulansta tek başına. Anne ve babasının akıbeti ise bilinmiyor. 

12 ÇOCUK YARALANDI

Hava saldırısının yaşandığı gece "M10" kod adlı hastaneye o gece 12 çocuk yaralı olarak getirildi. Çocukların hepsinin yaşı 15'ten küçüktü.

Minik Ümran hava saldırısını yaralı olarak atlattı ancak anne ve babasının akıbeti bilinmiyor.

Halepli doktorlar, güvenlik gerekçesiyle çalıştıkları hastaneleri kod isimleriyle anıyor. Doktorlar, Esad rejiminin sistematik şekilde hastaneleri hedef aldığını belirtiyor.

300 BİN SİVİL MAHSUR 

Rusya'nın yardımıyla Halep kentinde tüm kontrolü ele geçirmeye çalışan Esad rejimi kente bomba yağdırıyor. Birleşmiş Milletler'in çağrılarına rağmen kentte ateşkes yapılamıyor. Halep'te 300 bine yakın sivilin mahsur kaldığı, gıda ve ilaç yardımı alamadığı belirtiliyor.

SAVAŞTA 14 BİN ÇOCUK ÖLDÜ 

Suriye'deki iç savaşta ise şimdiye kadar 14 binden fazla çocuk yaşamını yitirdi. Kaç bin çocuğun yaralanıp sakat kaldığı ise bilinmiyor.

Sayfa Yükleniyor...