Duterte ile görüşen Trump: Çok iyi bir ilişkimiz var

ABD Başkanı Donald Trump, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte ile görüşmesi sonrası açıklama yaptı. Trump, "Çok iyi bir ilişkimiz var, çok başarılı geçti" dedi.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 13.11.2017 - 12:32

Duterte ile görüşen Trump: Çok iyi bir ilişkimiz var

Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) 31. Liderler Zirvesi'ne katılmak için Filipinler'in başkenti Manila'da bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte ile Uluslararası Kongre Merkezi'nde bir araya geldi.

İki lider, basına kapalı toplantının ardından medya mensuplarına yaptığı açıklamada görüşmenin iyi geçtiğini belirtti.

Filipinler’de bulunmaktan memnun olduğunu ifade eden Trump, "Çok iyi bir ilişkimiz var, çok başarılı geçti. Bugün başka liderlerle de birçok görüşmemiz oldu. ASEAN toplantıları, Filipinliler ve başkan tarafından çok güzel organize edilmiş. Burada bulunmaktan keyif aldım, hava çok güzel" diye konuştu.

TRUMP İNSAN HAKLARI İHLALLERİ SORULARINI YANITLAMADI

ABD Başkanı Trump’ın, gazetecilerin Filipinler’de uyuşturucu operasyonlarındaki yargısız infaz ve insan hakları ihlalleri konusunun görüşmede gündeme gelip gelmediği yönündeki ısrarlı sorularını cevapsız bırakması dikkati çekti.

Duterte, Trump ile Vietnam’daki görüşmesinin ardından yerel basına yaptığı açıklamada, ülkesinin iddia edildiği gibi yargısız infazda bulunmadığını, bu nedenle konunun görüşmede gündeme geleceğini düşünmediğini ifade etmişti.

İki ülke arasındaki ilişkilerin yönünü belirlemesi beklenen görüşmede, söz konusu konunun konuşulup konuşulmadığı henüz bilinmiyor.

Sayfa Yükleniyor...