El Arabiya televizyonu Bağdadi'nin yeni bir fotoğrafını yayınlandı

IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi'nin yeni bir fotoğrafı ve Irak vatandaşı olduğunu gösteren belge yayınlandı.

elarabiya-bagdadi-fotograf190215

Suudi Arabistan tarafından finanse edilen El Arabiya televizyonu, IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi ile ilgili yeni belge ve fotoğraf yayınladı.

Kamuoyu önüne fazla çıkmayan ve az sayıda fotoğrafı bulunan Bağdadi yeni fotoğrafta başında bir sarık taşıyor. Bağdadi'nin ayrıca Irak vatandaşı olduğunu gösteren nüfus cüzdanı ve lise diploması da El Arabiya televizyonu tarafından yayınlandı.

Nüfus cüzdanı, Bağdadi'nin 1971 yılında Dicle nehrinin doğusundaki Samara kentinde doğduğunu gösteriyor. Nüfus cüzdanında IŞİD liderinin ismi İbrahim Awad İbrahim el Badri olarak yer alıyor.

El Arabiya televizyonu, Bağdadi'nin nüfus cüzdanını yayınladı.  
El Arabiya televizyonu, Bağdadi'nin nüfus cüzdanını yayınladı.  

Amerikan CBS kanalı, IŞİD lideri Bağdadi’nin 2004’te ABD’nin Irak’taki Bucca Kampı’nda çekildiği iddia edilen bir fotoğrafını dün yayınlamıştı.

GÖRÜNTÜ VERMEKTEN KAÇINIYOR

IŞİD lideri Bağdadi, El Kaide'nin öldürülen lideri Usame bin Ladin ve şimdiki lideri Eyman el Zevahiri'nin aksine kamuoyu önüne çıkmaktan ve görüntü vermekten çekiniyor.

IŞİD geçtiğimiz haziran ayında Irak'ın ikinci büyük kenti Musul'u ele geçirdikten sonra Ebubekir El Bağdadi'nin bir camide yaptığı konuşmanın videosu yayınlanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...