El Kaide Halep'te 20 sivili infaz etti

Suriye'nin kuzeyindeki Tel Abyad bölgesinde Özgür Suriye Ordusu ile El Kaide bağlantılı militanlar arasındaki çatışmalar şiddetleniyor. El Kaide bağlantılı militanlar Halep'te de rehin tuttukları 20 kişiyi infaz etti.

07.01.2014 - 12:08

El Kaide Halep'te 20 sivili infaz etti

Suriye'nin Rakka kentine bağlı Tel Abyad'da, muhaliflerin silahlı gücü Özgür Suriye Ordusu ile "Irak Şam İslam Devleti" militanları arasında dün başlayan ve sabah şiddetlenen çatışmalarda ölü ve yaralıların olduğu belirtildi.

Katar merkezli El Cezire televizyonu, El Kaide bağlantılı militanların Halep'te rehin aldıkları 20 kişiyi infaz ettiği haberine yer verdi.

Özgür Suriye Ordusu ile "Irak Şam İslam Devleti" militanları arasındaki çatışmaların şiddetlenmesi sonrası dün akşam Halep'in Kadi el Asker bölgesinde rehin tutalan 20 kişinin infaz edildiği belirtildi.

Halep'te infaz edilenler arasında Suriyeli gazeteci Mahir Hasroumi'nin de bulunduğu da ifade edildi. İnfaz edilenlerin medya çalışanları, yardım gönüllüleri ve sivillerden oluştuğu açıklandı.

AKÇAKALE'DE DUYULUYOR
Suriye'nin kuzeyindeki çatışma sesleri Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinden de duyuluyor.

Güvenlik güçleri, vatandaşları sınıra yakın bölgelerden uzak durmaları konusunda uyardı.

Suriye'deki çatışmalar Rakka ile sınırlı değil. Halep ve İdlib'de de çatışmalar devam ediyor.

Suriye'de Özgür Suriye Ordusu ile El Kaide bağlantılı militanlar arasındaki çatışmalarda son birkaç gün içinde 120 kişinin öldüğü tahmin ediliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...